Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri ve Sağlayacağı Faydalar

Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri, dünyanın artan enerji taleplerini karşılamada çok etkilidir. Atık ısıyı enerjiye dönüştürerek, her damla yakıtı en üst düzeye çıkarırken, endüstrilerden merkezi ısıtmaya kadar çeşitli termal uygulamalara hizmet ederler. Ayrıca tek bir yakıt kaynağından aynı anda elektrik ve ısı üreten kanıtlanmış, güvenilir ve uygun maliyetli sistemlerdir.

Yıl boyunca değişen elektrik ve termal ısı gereksinimlerine kolayca adapte olabilir. Yüksek verimli trijenerasyon çözümleri, elektrik ve ısıya ek olarak soğuk da üretir. Isı talebinin olmadığı dönemlerde bile hızlı devreye giren jeneratör setleri pik tesisi olarak kullanılabilir. Bu enerji tasarrufu yaklaşımları, geniş bir endüstri ve uygulama yelpazesine hizmet edecek şekilde özelleştirilebilir.

 

Kojenerasyon Ve Trijenerasyon Sistemleri; Motor Tabanlı Sistemler


Değişen yük gereksinimlerinizi karşılama esnekliğine sahip güvenilir motor tabanlı kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri çözümleri tasarlamaktayız. % 95’e varan verimlilik seviyelerine ulaşmak için neredeyse tüm girdi enerjisini kullanmanın yanı sıra, bu sistemler ısı veya soğuk üretmek için gaz motorundan gelen ısıyı da kullanır.

İşletmeniz elektrik enerjisi üretimine ve sıcak su üretimine odaklanıyorsa, motor tabanlı kojenerasyon ve trijenerasyon sistemleri çözümlerimiz ideal seçimdir. Yıl boyunca enerji üreticilerinin karşılaştığı farklı elektrik ve termik güç talepleri açısından büyük esneklik sunan motorlara sahip birleşik ısı ve güç sistemleri santrallerinin kurulumu hızlıdır ve bakımı kolaydır. Yüksek güç yoğunluğu ve yakıt verimliliği, CO2 emisyonlarını azaltır ve işletme maliyetlerini düşürür.

Nasıl Faydalanırsınız;

  • Yaklaşık% 95 oranında optimize edilmiş yakıt verimliliği,
  • Mükemmel hızlı başlatma ve dinamik yanı sıra düşük yük kapasitesi,
  • Trijenerasyon yeteneği,
  • Çoklu yakıt kapasitesi mevcuttur.

 

 

Kojenerasyon ve Trijenerasyon Sistemleri ; Türbin Tabanlı Sistemler


Gaz türbinleri, buhar, sıcak su, soğutulmuş su veya üçünün bir kombinasyonunu üretmek için türbin egzoz sisteminden gelen ısıyı kullanan birleşik ısı ve güç sistemleri çözümleri için idealdir. Gaz türbini tabanlı çözümlerimiz, bakımı kolay ve mevcut ve gelecekteki ihtiyaçlara uyarlanan modüler bir tasarıma sahiptir. Son derece güvenilirdirler ve sera gazı emisyonlarını minimumda tutarken% 90’a varan verimlilik seviyelerine ulaşabilirler. 6 – 13 MW güç aralığındaki modern, verimli endüstriyel gaz türbinleri portföyümüz, tüm yaşam döngüsü boyunca optimize edilmiş bir maliyet-fayda oranı için ağır hizmet ve aeroderivat tasarımın avantajlarını birleştirir.

Nasıl Faydalanırsınız;

  • Yakıt ve operasyonel esneklik,
  • Sınıflarındaki en düşük emisyon seviyeleri,
  • Yüksek güvenilirlik ve kullanılabilirlik,
  • Çok kısa kurulum ve devreye alma süreleri için modüler tasarımı mevcuttur.