Sihhi Tesisatlar > Yağmur Suyu Tesisatları

YAĞMUR SUYU TESİSATI

 

Yapının her balkonu için ayrı yağmur suyu kolonu ve yer süzgeci yapılmalıdır. Balkon boruları, çatı sularını toplayan düşey borularla ortak olabilir. Balkon yağmur suyu borularına eviye, lavabo, tuvalet gibi cihazların pis su boruları bağlanmayacaktır.

Zemin üzerine serbest olarak akıtılacak yağmur borularının altlarına dirsek konulmalıdır. Yağmur suları zemin altındaki pis su şebekesine doğrudan bağlanmamalıdır. Yağmur suları zemin üzerine akıtılabileceği gibi her borunun altına bir yağmur rögarı yapılarak yağmur kanalizasyonuna bağlanabilir. Yağmur suyu rögarı pis su şebekesine S sifonu ile bağlanmalıdır. Yağmur suyu rögarı projede YR1, YR2, YR3,.... ya da Y1,Y2, Y3,...olarak gösterilir.

Şartlar elverişli ise yağmur suyunun bahçe sulamasında kullanılmak üzere bir depoda biriktirilmesi su tasarrufu açısından oldukça önemlidir.

 
Soğanlık Yeni Mah. Fuat Paşa Sk. No: 12: İST İSTANBUL Plaza K:7 D:15 T:0216 417 30 53 F:0216 549 30 53 M: info@aktermmekanik.com.tr | Tüm Hakları Akterm Mekanik Proje Taahhüt İnşaat ' a Aittir... | Designed by Marka C.A face twit en tr